creative writing courses free online critical thinking chart do my homework statistics apple 630 laserwriter legal paper tray custom business plan writing apa format research paper example dissertations abstracts how to start a graduate admissions essay
Pomáháme bez rozdílu
Vyhledávání
 
informační linka
+420 542 542 888
Elektronický zpravodaj

Pro přihlášení k odběru našeho elektronického zpravodaje zadejte svůj email.

Další aktivity

Další činnost ochránce

V této části najdete informace o konferencích, seminářích a diskuzních kulatých stolech, které veřejný ochránce práv pořádá v rámci osvětové činnosti.

Příspěvky přednášejících a často i záznamy diskuzí jsou obvykle shrnuty do sborníků z konferencí.

Své poznatky, analýzy doplněné judikaturou a konkrétními případy ochránce tematicky shrnuje v publikacích řady Stanoviska.

Poměrně ojedinělou aktivitou ochránce, měřeno srovnáním s ostatními evropskými ombudsmany, je spolupráce s Českou televizí při výrobě seriálu Ochránce (dříve Případ pro ombudsmana). Pořad je vysílán už od roku 2005 a diváci se tak mohou prostřednictvím televizní obrazovky seznámit se zajímavými příběhy lidí, kteří se nevzdali a usilovali o svá práva. S pomocí ochránce se jim to většinou podařilo. Pro ostatní jsou příběhy poučením, jak mají v podobné situaci postupovat, na co si dát pozor, kam se obracet apod. Cyklus také jedinečným způsobem představuje práci a smysl instituce veřejného ochránce práv.

V neposlední řadě zde najdete i videonávod pro vyhledávání stanovisek ochránce k vybraným případům v systému ESO.

Sdílet stránku 
Blind Friendly Web – přístupnost webových stránek pro nevidomé a slabozraké blind friendly web
vyrobila Omega Design
Tisk  -  Mapa webu  -  O webu  -  Kontakty  -   Přístupnost webu
© Kancelář veřejného ochránce práv